کمک های اولیه زخم کف دست

به گزارش دکتر برای تو، چند رگ خونی بزرگ در کف دست وجود دارد و به همین دلیل، زخم های کف دست، خون ریزی های شدید ایجاد می کنند. همچنین در زخم های کف دست، خطر پاره شدن تاندون ها و اعصاب دست و از دست رفتن حس و حرکت انگشتان وجود دارد. اگر یک جسم خارجی وجود داشته باشد، مصدوم نمی تواند مشت خود را گره کند.

کمک های اولیه زخم کف دست

کمک های اولیه زخم کف دست

چند رگ خونی بزرگ در کف دست وجود دارد و به همین دلیل، زخم های کف دست، خون ریزی های شدید ایجاد می کنند. همچنین در زخم های کف دست، خطر پاره شدن تاندون ها و اعصاب دست و از دست رفتن حس و حرکت انگشتان وجود دارد. اگر یک جسم خارجی وجود داشته باشد، مصدوم نمی تواند مشت خود را گره کند.

اهداف

مهار خون ریزی و کنترل آثار شوک

به حداقل رساندن خطر عفونت

فراهم کردن شرایط انتقال به بیمارستان

اقدامات

در صورت امکان، دستکش یک بار مصرف بپوشید. یک پانسمان استریل یا یک لایه پوششی تمیز را محکم روی زخم فشار دهید و از مصدوم بخواهید که دست خود را به دور آن مشت کند. اگر مصدوم نمی تواند محکم پانسمان را فشار دهد، به او بگویید که مشت خود را با دست سالم فشار دهد.

انگشتان مصدوم را طوری باند پیچی کنید که روی لایه پوششی به حالت مشت دربیاید. انتهاهای باند را روی نوک انگشتان گره بزنید. با یک آویز بالا نگه دارنده، دست مصدوم را بالا ببرید. شرایط انتقال مصدوم به بیمارستان را فراهم کنید.

منبع: http://www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 29 شهریور 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1810

به "کمک های اولیه زخم کف دست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک های اولیه زخم کف دست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید