داورزنی: شیطنت بعضی افراد باعث شده تا ذهنیت منفی در ورزش بانوان ایجاد گردد

به گزارش دکتر برای تو، معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: ظرفیت بانوان کمتر از ظرفیت مردان نیست و شاید در بعضی حوزه ها بالاتر هم باشد.

داورزنی: شیطنت بعضی افراد باعث شده تا ذهنیت منفی در ورزش بانوان ایجاد گردد

به گزارش خبرنگار ورزشی دکتر برای تو، محمدرضا داورزنی در نشست تخصصی معاونت توسعه بانوان وزارت ورزش با نواب رئیس بانوان فدراسیون ها و مسئولان ورزش بانوان استان ها گفت: اکثر استان ها در گذشته نسبت به فعالیت بانوان در ورزش موضع داشتند و فضای لازم برای ورزش بانوان وجود نداشت. کوشش زیادی شد و یکی از اثرگذارترین افراد در این حوزه مرحوم هاشمی رفسنجانی بود که اعتقاد به توسعه ورزش بانوان بود. در ادامه شاهد رشد ورزش بانوان بودیم و افراد زیادی در این جهت ضربه و سیلی خوردند تا این حوزه رشد کند.

وی تاکید نمود: ظرفیت بانوان کمتر از ظرفیت مردان نیست و شاید در بعضی حوزه ها بالاتر هم باشد. اگر بانوان این باور را داشته باشند که می توانند در زمره بهترین ها باشند، قطعا به هدف می رسند. اینکه اولین مدال المپیک کسب می شود و بانوان در فوتسال قهرمان آسیا می شوند، نمونه این موضوع است. شرایط بانوان ایران در مسابقات با حریفان خارجی برابر نیست. شرایط هنوز در ورزش بانوان مطلوب نیست، اما در این حوزه در حال رشد است.

داورزنی گفت: علت اینکه ذهنیت منفی در ورزش بانوان ایجاد می شود، شیطنت بعضی افراد است. هزاران نفر در ورزش بانوان فعالیت دارند، اما نمی توان به خاطر اشتباه یک نفر که ورزش بانوان را تعطیل کرد. آیا می دانید که به همین دلیل حضور بانوان در ورزشگاه ها تعطیل شد؟ موضوع به چند سال قبل برمی شود که در والیبال ایران و ژاپن بانوان می خواستند وارد سالن شوند، اما ازدحام جمعیت مردان باعث شکسته شدن نرده شد و این تداخل باعث ایجاد یک آلبوم عکس شد تا با آن آلبوم مانع ورود بانوان به محیط های ورزشی شوند. ما هم کوشش کردیم نقطه مقابل را نشان بدهیم که کم کم اتفاقات خوبی افتاد و شاهد نمونه آن در لیگ ملت های والیبال بودیم.

داورزنی گفت: آن چیزی که یک بازیکن از آن الگوبرداری می نماید، مربی اش است. در مردان هم مربیان تاثیرگذار هستند. اگر در این بخش اصلاح و ارزش گذاری درست شد، اتفاقات خوبی رخ می دهد. اگر با متخلفان این بخش برخورد و تذکر داده شود، شرایط خوبی به وجود می آید. اگر محیط اخلاقی و تربیتی باشد و بازیکن بداند که به افراد منضبط ارزش داده می شود، قطعا الگوی خوب برمی دارد.

وی اضافه کرد: فضای کمپ های تیم ملی و فدراسیون ها باید اخلاقی باشد و اگر اینگونه نباشد، اثرش را در خواهیم دید. هر رفتاری که در فضای ورزشی و اردوها و تیم ملی می بینیم، به این دلیل است که کادر فدراسیون توجه می نماید یا نمی نماید. باید مربیان خوبی تربیت شوند تا فضای خوبی داشته باشیم. بازیکنان ذاتا خوب هستند و باید الگوهای خوبی داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 232

به "داورزنی: شیطنت بعضی افراد باعث شده تا ذهنیت منفی در ورزش بانوان ایجاد گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: شیطنت بعضی افراد باعث شده تا ذهنیت منفی در ورزش بانوان ایجاد گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید