اطلاعیه دادگستری تهران درباره انتشار بعضی اخبار در حاشیه دادگاه طبری

به گزارش دکتر برای تو، دادگستری تهران در اطلاعیه ای در خصوص انتشار بعضی اخبار در حاشیه دادگاه طبری بیان کرد: اصحاب رسانه برای یاری به انجام متقن دادرسی ها، از انتشار اخبار غیرمستند در حاشیه پرونده ها به شدت پرهیز نمایند.

اطلاعیه دادگستری تهران درباره انتشار بعضی اخبار در حاشیه دادگاه طبری

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دکتر برای تو از روابط عمومی دادگستری تهران، به دنبال انتشار بعضی اخبار در حاشیه دادگاه اکبر طبری و همدستان با عنوان اتهامیِ مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در ارتشاء، به اطلاع می رساند که پیگیری این پفراینده از ابتدا در قوه قضائیه و از سوی قضات پاکدست با دقت و بدون توجه به حواشی و فضاسازی ها در دستور کار نهاده شد و در ادامه نیز رسیدگی قطعاً بر همین اساس خواهد بود.

این اطلاعیه می افزاید: قوه قضائیه در برخورد با فساد در هر بخشی، خواه درون قوه یا هر نهاد و ارگان دیگر، هیچ گونه کوتاهی نخواهد داشت و با عدالت و دقت تمام و البته بر مدار انصاف به آنالیز این پفراینده و پفراینده هایی از این دست خواهد پرداخت.

در این اطلاعیه آمده است: انتشار اخبار و ادعاهای بدون استناد، مدرک و دلیل و صرفا بر اساس شنیده ها درباره این پفراینده و پفراینده های مشابه، مضرّ فرایند رسیدگی عادلانه است و با ایجاد شائبه و خلق موضوعات انحرافی، به نفع مجرمان خواهد شد.

دادگستری استان تهران ضمن تقدیر از حمایت گسترده مردمی در رویکرد ضدفساد قوه قضائیه، از اصحاب رسانه و فضای مجازی می خواهد برای یاری به انجام متقن دادرسی ها، از انتشار اخبار غیرمستند در حاشیه پفراینده ها به شدت پرهیز گردد.

این اطلاعیه تصریح می نماید: البته دستگاه قضایی از صندلی مدعی العموم در مقابل اتهامات بی اساس و انتشار اخبار غیر واقعی و جعلی برخورد قانونی خواهد نمود.

در این بیانیه از افرادی که مدعی دسترسی به اسناد تکمیلی در مورد پفراینده های قضایی هستند دعوت شده است تا مستندات خود را برای آنالیز در اختیار دستگاه قضایی قرار دهند.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1079

به "اطلاعیه دادگستری تهران درباره انتشار بعضی اخبار در حاشیه دادگاه طبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه دادگستری تهران درباره انتشار بعضی اخبار در حاشیه دادگاه طبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید