ارزش سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی چقدر است؟

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران، محمدحسن ابراهیمی سروعلیا گفت: به زودی انتخابات اعضای هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت برگزار می شود و این اعضا برای سهام 30 میلیون نفر به ارزش حدود 400 هزار میلیارد تومان تصمیم گیری خواهند کرد.

ارزش سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی چقدر است؟

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: هم اکنون 31 شرکت سرمایه گذاری استانی داریم که باید انتخابات اعضای هیات مدیره این شرکت ها برگزار شود.

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به روش های مختلف مدیریت سهام در دارندگان سهام عدالت اضافه کرد: سال گذشته که آزادسازی سهام عدالت انجام شد، افراد تصمیم گرفتند به دو روش سهام خود را مدیریت کنند؛ حدود 20 میلیون نفر روش مستقیم و 30 میلیون نفر روش غیرمستقیم را انتخاب کردند.

ابراهیمی سروعلیا اضافه کرد: سهام افرادی که مدیریت سهم را خود به طور مستقیم در اختیار دارند، تا امروز حدود 60 درصد آزادسازی شده و امکان فروش آن وجود دارد.

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: آن عده هم که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند، در واقع اداره سهام را به شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت واگذار کردند و ارزش فعلی سهام آنها چیزی حدود 400 هزار میلیارد تومان است.

وی توضیح داد: به عبارت دیگر، مجموع ارزش سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت، 400 هزار میلیارد تومان است که الان بحث انتخابات هیات مدیره این شرکت ها مطرح است.

سروعلیا گفت: البته این رقم فقط مربوط به 36 شرکتی است که بورسی شده اند و ارزش غیر بورسی ها چون هنوز تقویم نشده اند، به طور دقیق معین نیست.

منبع: سنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1604

به "ارزش سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزش سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید