گسترش همکاری پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام با وزارت علوم اندونزی

به گزارش دکتر برای تو، وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی اندونزی با حضور در پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام در شیراز یک سند تفاهم همکاری در زمینه همکاری های علمی و تحقیقاتی با پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام مبادله کرد.

گسترش همکاری پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام با وزارت علوم اندونزی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

تبادل تفاهم نامه همکاری علمی-پژوهشی بین پایگاه استنادی دنیا اسلام و وزارت تحقیقات، فناوری و آموزش عالی اندونزی

به گزارش خبرنگاران، پروفسور محمد ناصر که در راس یک هیات عالی رتبه دانشگاهی از جمله معاون ارتباطات بین الملل خود و نیز رؤسای دانشگاه های فناوری باندونگ و دانشگاه گاجامادا به شیراز سفر نموده بود، با هدف آشنایی با پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام و نیز خدمات و سرویس های علمی-پژوهشی آن از این پایگاه ملاقات کرد.

پروفسور محمد ناصر، وزیر تحقیقات، فناوری و آموزش عالی طی سخنانی پس از تبادل این تفاهم نامه ضمن ابراز خوشحالی از آغاز همکاری وزارت تحت مدیریت وی و نیز دانشگاه های این کشور با پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام، خواهان حضور قوی تر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اندونزی در ISC و به تبع آن در بین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دنیا اسلام شد.

دکتر محمدجواد دهقانی، سرپرست پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC) نیز گزارش مفصلی از شرایط فعلی رشد و توسعه علمی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی اندونزی، مقایسه صندلی و رتبه دانشگاه های اندونزی با سا

این تفاهم نامه در چارچوب سند همکاری منعقده میان دولت جمهوری اندونزی و دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه همکاری علمی فناوری (امضا شده در سال 1393) مبادله شده است.

در تفاهم نامه مذکور بر سه هدف اصلی شامل تشویق همکاری و تبادل اطلاعات و تجربیات در مدیریت انتشارات علمی پژوهشی در حوزه های دارای منافع دوجانبه، تشویق و تسهیل همکاری میان موسسات و سازمان های مرتبط با تحقیقات به منظور افزایش رویت پذیری مقالات علمی پژوهشی انتشارات علمی در سطح بین المللی و رشد تبادل دانشمندان، متخصصان، اساتید و دانشجویان موسسات و سازمان های پژوهشی بین دو کشور تاکید شده است.

رئیس پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام سه هفته پیش نیز در سفر به کشور اندونزی یک تفاهم نامه همکاری علمی و تحقیقاتی با وزارت امور دیانت این کشور و نیز 13 دانشگاه بزرگ این کشور از جمله دانشگاه های شبکه محمدیه امضاء نموده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 614

به "گسترش همکاری پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام با وزارت علوم اندونزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش همکاری پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام با وزارت علوم اندونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید