کره شمالی: موشک انداز چندگانه بسیار بزرگی را آزمایش کردیم

به گزارش دکتر برای تو به نقل از رویترز، کره شمالی صبح روز سه شنبه 19 شهریور دو پرتابه را از استان پیونگان جنوبی به سوی ساحل شرقی کشور شلیک کرد.

کره شمالی: موشک انداز چندگانه بسیار بزرگی را آزمایش کردیم

امروز چهارشنبه بیستم شهریور ماه پیونگ یانگ به طور رسمی انجام آزمایش روز قبل را تائید کرد هرچند از بیان پیروزیت آمیز بودن آن خودداری کرده است.

به گفته خبرگزاری رسمی کره شمالی، رهبر آن کشور، کیم جونگ اون، بر انجام آزمایش نظارت کرده و گفته این آزمایش نشان دهنده ظرفیت ها و توانایی های سلاح های جنگی، نقطه زنی و کارکردهای دقیق آن در برخورد به هدف، است.

این هشتمین بار از زمان دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در منطقه حائل نظامی بین دو کره است که پیونگ یانگ آزمایش موشکی انجام می دهد. این آزمایش ها همچنان مربوط به موشک های میان برد و یا دوربرد نمی شوند.

با این حال آزمایش اخیر نگرانی ها را افزایش داده است، هرچند کره شمالی به روال هفته های گذشته تاکید کرد خواستار مذاکره برای پاکسازی اتمی شبه جزیره کره است.

یکی از تصاویر منتشرشده از سوی خبرگزاری رسمی کره شمالی نشان می دهد آزمایش توسط یک خودروی برپاگر (تی ئی ال) اجرا شده که از چهار پرتابگر برخوردار است. در این تصویر روی یکی از پرتاب گرها کلاهک قرار گرفته است و به نظر می رسد سه موشک دیگر پرتاب شده اند.

شبکه خبری سی ان ان به نقل از کارشناسان گفته آزمایش های تازه نشان می دهد پیونگ یانگ به شکل پیروزیت آمیزی در حال انجام آزمایش برای هدف قرار دادن نقطه ضعف سیستم پدافندی پیشرفته محافظ کره جنوبی، ژاپن و آمریکا است.

اما خبرگزاری دولت کره جنوبی به نقل از شماری از کارشناسان می گوید احتمالا یکی از موشک های روز سه شنبه پیروز به اصابت به هدف فرضی نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 333

به "کره شمالی: موشک انداز چندگانه بسیار بزرگی را آزمایش کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: موشک انداز چندگانه بسیار بزرگی را آزمایش کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید