چرا یارانه معیشتی فروردین کم واریز شد؟

به گزارش دکتر برای تو، برخی از یارانه بگیران نسبت به واریز یارانه معیشتی بنزین در روز 10 فروردین گله مند هستند و از کم شدن مبلغ واریزی می گویند، چرا اولین یارانه معیشتی امسال کم واریز شد؟

چرا یارانه معیشتی فروردین کم واریز شد؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، اولین یارانه معیشتی بنزین امسال ساعت 24 روز 10 فروردین به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. طی روزهای اخیر برخی از یارانه بگیران نسبت به انجام این واریزی گله مند هستند.

آنها می گویند با این که تا اسفند یارانه معیشتی را مطابق با تعداد اعضای خانواده دریافت نموده انداما در فروردین مبلغ کمتری به حسابشان واریز شده است.

پیگیری ها از سازمان های مربوطه نشان می دهد که مبلغ کسر شده از یارانه برخی از خانوارها به مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا برمی شود. در آذر سال گذشته حدود هفت میلیون خانوار این وام را دریافت کردند که قرار شد اقساطش از یارانه معیشتی کسر شود.

سه قسط آن از یارانه ماه های دی، بهمن و اسفند کسر شد و چهارمین قسط آن از یارانه فروردین کسر شده است.

در اطلاعیه ای که سازمان هدفمندسازی یارانه ها در روز هشتم فروردین درباره واریز یارانه معیشتی منتشر کرد آمده است: چهارمین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی از حساب سرپرستان خانوارهایی که این وام را دریافت نموده اند از این ماه کسر خواهد شد.

برخی از یارانه بگیران نیز مدعی شده اند که یارانه معیشتی آن حذف شده، اما طی چند ماه اخیر که موضوع پرداخت یارانه ها در سال 1400 مطرح بوده اظهار نظر جدی از سوی مسئولان برای حذف یارانه معیشتی اعلام نشده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت که شناسایی یارانه بگیران را برعهده دارد تا به امروز برای حذف یارانه بگیران اطلاعیه ای منتشر ننموده است.

در بودجه پرداختی یارانه معیشتی بنزین امسال نیز تغییری ایجاد نشده و همان مبلغ سال قبل برای امسال نیز در نظر گرفته شده است.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1594

به "چرا یارانه معیشتی فروردین کم واریز شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا یارانه معیشتی فروردین کم واریز شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید