واکنش کمیسیون امنیت ملی مجلس به کوشش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه

به گزارش دکتر برای تو، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به کوشش آمریکا جهت فعال کردن مکانیسم ماشه، در بیانیه ای تاکید نمود که در این صورت سازمان انرژی اتمی می بایست به کلیه فعالیت هسته ای به سطح پیش از سال 94 برگردد.

واکنش کمیسیون امنیت ملی مجلس به کوشش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش ایسنا، متن بیانیه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در واکنش به کوشش مذبوحانه آمریکا جهت فعال کردن مکانیسم ماشه به توضیح زیر است:

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن رصد تحولات بین المللی و پایش اقدامات ایالات متحده جهت سواستفاده از بند های 11 و 12 قطعنامه 2231 و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و کوشش به منظور فعال کردن مکانیسم ماشه و بازگرداندن قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل علیه کشورمان، اعلام می دارد:

1) بر اساس موازین بین المللی، آمریکا، با خروج از ضمیمه دوم قطعنامه و عدم انجام تعهداتش در قبال ملت ایران، مشروعیت استفاده از مکانیسم حل اختلاف موجود در ماده 36 و 37 برجام را برخوردار نیست. تفسیر حقوقی که امریکا ارائه نموده، بی مبنا بوده و فاقد وجاهت است.

2) جمهوری اسلامی ایران، از کشور های عضو شورای امنیت سازمان ملل انتظار دارد به منظور مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا و حفظ اعتبار قواعد بین المللی، مانع سواستفاده این کشور شده و جلوی رفتار خودسرانه دولت آمریکا را برای تحمیل اراده خود به سایر کشور ها بگیرند.

3) انتظار است دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران به تبعیت از ملت شجاع و انقلابی کشورمان، با بهره گیری از ظرفیت های در اختیار، اقدامات عاجل و بازدارنده را در مقابل آمریکا صورت دهد و همچنین در محیط بین الملی سواستفاده آشکار این کشور از شورای امنیت و حق وتو را افشا کند.

4) در صورت فعال شدن غیرقانونی مکانیزم ماشه، سازمان انرژی اتمی می بایست به سرعت ضمن بازگرداندن کلیه فعالیت هسته ای به سطح پیش از سال 94، با بهره گیری سانتریفیوژ های نسل IR4، IR6، IR8 به سرعت جهت تامین احتیاج کشور برای تامین 190 هزار سو غنی سازی، اقدام کند. همچنین در عملیاتی کردن ساخت پیشران هسته ای در جهت تجهیز ناوگان های دریایی کشورمان تسریع نماید.

5) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد در صورت پیشبرد اقدام خلاف قانون و زیاده خواهانه آمریکا، قوانین و مصوبات لازم را تهیه و تصویب کند.

6) همراهی کشور های اروپایی با اقدامات خصمانه و خودسرانه آمریکا ضمن آنکه آسیب به حیثیت این کشور ها را به همراه دارد، موجب تضعیف منافع آن ها خواهد شد و توصیه ایران پرهیز از همراهی با این اقدام آمریکایی ها است.

7) نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر میثاق خود با ملت در جهت حفظ منافع ملی پایبند بوده و با پایش تحولات بین المللی و منطقه ای، وظایف خود در پیگیری موضوعات در چارچوب قانون اساسی و تدابیر رهبر حکیم انقلاب بر اساس سه اصل عزت، حکمت و مصلحت را دنبال می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1191

به "واکنش کمیسیون امنیت ملی مجلس به کوشش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کمیسیون امنیت ملی مجلس به کوشش آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید