همت بلند دانش بنیان ها برای برطرف چالش های صنعت دریایی

به گزارش دکتر برای تو، 3 چالش مهم و اصلی صنعت دریایی کشور شناسایی شد تا با روش های فناورانه و با یاری شرکت های دانش بنیان پاسخ داده گردد.

همت بلند دانش بنیان ها برای برطرف چالش های صنعت دریایی

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یکی از نهادهای موثر در توسعه فناوری های صنعت دریایی در کوشش است تا با برطرف چالش های اصلی این حوزه، گامی مفید در جهت گسترش این صنعت راهبردی در کشور بردارد.

این روزها حمل و نقل دریایی در کشور، به عنوان یکی از قدیمی ترین صنایع، به دنبال استفاده از فناوری های نوین برای برطرف احتیاجها و چالش های خود است. فناوری هایی که نقشی تاثیرگذار در کاربردی تر شدن این صنعت دارند و می توانند به رشد و توسعه مالی در کشور یاری نمایند.

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با همین هدف با نهادهای اثرگذار و شرکت های دانش بنیان به این حوزه ورود نموده و از میان بسیاری از چالش ها، 3 احتیاج مهم را شناسایی نموده و اقداماتی برای برطرف آنها دارد.

این 3 چالش به موضوعات ملاحظات عملیاتی، نظارتی و ایمنی دریایی مرتبط است. قرار است ستاد با همکاری شرکت های دانش بنیان و خلاق پس از آنالیز شرایط موجود و شناسایی احتیاجهای این حوزه در قالب نقشه راه فناوری های دریایی در راستا برطرف این چالش ها گام بردارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1676

به "همت بلند دانش بنیان ها برای برطرف چالش های صنعت دریایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همت بلند دانش بنیان ها برای برطرف چالش های صنعت دریایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید