نهال امید؛ طرح خبرنگاران برای کاشت درخت با استفاده از امتیازهای دیجی کلاب

به گزارش دکتر برای تو، باشگاه مشتریان خبرنگاران در آخرین اقدام خود یک مأموریت تازه در قالب بازی به مجموعه مأموریت های دیجی کلابی اضافه کرده است؛ نهال امید.

نهال امید؛ طرح خبرنگاران برای کاشت درخت با استفاده از امتیازهای دیجی کلاب

نهال امید نام طرحی تازه با دغدغه های محیط زیستی از سوی دیجی کلاب است که به کاربران امکان تبدیل کردن امتیازها (سکه های) دیجی کلاب را به نهال درخت می دهد. این مأموریت فرصت بسیار مناسبی برای آن دسته از کاربرانی است که دوست دارند با یک تیر دو نشان بزنند، هم امتیازهای خود را در راه صحیحی مصرف کنند و هم به کاشت نهال بیشتر برای پاکیزگی زمین یاری کنند.

چطور در بازی نهال امید شرکت کنید؟

شرکت در مأموریت نهال امید دیجی کلاب جهت ساده ای دارد و مانند دیگر بازی های باشگاه مشتریان خبرنگاران پس از وارد شدن به بخش دیجی کلاب در حساب کاربری، از طریق قسمت مأموریت های دیجی کلابی قابل دسترسی است.

در این بخش علاوه بر اینکه می توانید با ثبت نظر برای خرید و دعوت از دوستان، امتیاز دیجی کلاب خود را افزایش دهید، می توانید از قسمت دنیای بازی وارد بازی نهال امید شوید، این بازی در کنار دیگر بازی ها شامل هفت گنج و گردونه شانس واقع شده است.

در طرح نهال امید، می توانید با اختصاص 10 امتیاز شروع کنید و به دلخواه تعداد سکه های خود را برای کاشت نهال افزایش دهید. همچنین در صورتی که جزء 300 نفر اولی باشید که بیشترین امتیاز را برای کاشت و رشد نهال هدیه می دهد، خبرنگاران کاشت یک نهال به نام اختصاصی شما را انجام می دهد و شناسنامه و موقعیت جغرافیایی نهالتان را برای شما ارسال می کند.

محیط زیست ایران، موضوع مهمی برای خبرنگارانست و بخش مسؤولیت های اجتماعی خبرنگاران در تلاش است تا با طرح و پیشبرد پروژه هایی مانند نهال امید، گامی هرچند کوچک برای فراهم کردن شرایط مناسب برای مشارکت عمومی ایجاد کند. به این صورت هر فرد نه تنها با سرمایه و ارزش مورد نظر و مطلوب خود در این مشارکت سهیم می شود بلکه هر فرد، به سرمایه ای ارزشمند در فرایند احیای جنگل ها و نهال کاری تبدیل می شود.

از این رو با توجه به حساسیت های عمومی جامعه و آگاهی ایجاد شده در حوزه توجه به سرمایه های تاریخی و طبیعی کشور، خبرنگاران هم با ایجاد بستری در قالب بازی نهال امید در دیجی کلاب برای توسعه فضای مشارکت در پروژه های محیط زیستی تلاش می کند. در این بازی هر کدام از کاربران می توانند با استفاده از امتیازهای خود در دیجی کلاب، تمام یا بخشی از هزینه کاشت یک درخت را به دلخواه خود تامین کنند. ایجاد فضایی ساده، مجذوب کننده و شفاف برای یاری به محیط زیست از ویژگی های اصلی مشارکت کاربران در قالب بازی نهال امید است.

خبرنگاران پس از تامین هزینه هر درخت، نهالی را در منطقه ها تخریب شده جنگل های هیرکانی با یاری تیم بانی جنگل خواهد کاشت. بانی جنگل نام پروژه ای است که برای احیای بخش های تخریب شده از جنگل های هیرکانی در منطقه لیشک سیاهکل، تلاش می کند. گفتنی ست خبرنگاران با توجه به دغدغه های خود در حوزه محیط زیست پس از مشارکت در پروژه درختکاری این منطقه و همچنین پروژه هایی همچون یاری نگهبانان زاگرس با یاری سازمان های مردم نهاد، تلاش می کند تا سهم کوچکی از مسئولیت پذیری اجتماعی خود را در این حوزه محقق کند.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1779

به "نهال امید؛ طرح خبرنگاران برای کاشت درخت با استفاده از امتیازهای دیجی کلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهال امید؛ طرح خبرنگاران برای کاشت درخت با استفاده از امتیازهای دیجی کلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید