عراقچی: برای بازگشت احتمالی آمریکا به برجام ذوق زده نیستیم، توقیف نفتکش کره ای ارتباطی با وجوه مسدود شده در کره ندارد

به گزارش دکتر برای تو، معاون وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با یک شبکه ژاپنی تأکید کرد که ایران برای بازگشت احتمالی آمریکا به توافق هسته ای موسوم به برجام ذوق زده نیست، اما آمادگی دارد که در صورت لغو تحریم های آمریکا غنی سازی 20 درصدی را متوقف کند.

عراقچی: برای بازگشت احتمالی آمریکا به برجام ذوق زده نیستیم، توقیف نفتکش کره ای ارتباطی با وجوه مسدود شده در کره ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه در گفت وگو با شبکه ژاپنی NHK بیان کرد که اگر آمریکا تحریم های خود علیه ایران را حذف کند، ایران نیز در مقابل حاضر به متوقف کردن غنی سازی 20 درصدی خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

عراقچی در این خصوص توضیح داد: زمانی که تحریم های مالی دوباره برداشته گردد و زمانی که ایران بار دیگر از برداشته شدن تحریم ها سود ببرد، ما به آسانی می توانیم به اجرای تعهداتمان بازگردیم.

وی اضافه نمود: ما برای بازگشت احتمالی آمریکا به برجام ذوق زده نیستیم. ما برای بازگشت آمریکا آغوش باز نمی کنیم، این به آنها بستگی دارد که چه تصمیمی بگیرند.

عراقچی درباره احتمال بازگشت دولت جدید آمریکا به برجام گفت: این به خود آنها بستگی دارد که تصمیم بگیرند. بایدن باید بجای ابراز آمادگی با کلمات، اقدامات قاطع اتخاذ کند. ایران اقدامات بایدن و نه حرف های او را از نزدیک زیر نظر خواهد داشت.

وی ادامه داد: ما از بازگشت آنها استقبال می کنیم ، اما برای بازگشت آنها التماس نمی کنیم.

عراقچی تأکید کرد: ایران منتظر خواهد ماند تا ببیند چگونه می خواهند به توافق هسته ای برگردند و به تعهدات خود عمل نمایند.

معاون وزیر امور خارجه در بخش دیگری از این مصاحبه، در مورد توقیف نفتکش کره جنوبی در خلیج فارس توضیح داد: این یک مسئله سیاسی نیست و ارتباطی با وجوه مسدود شده ایران در کره جنوبی ندارد.

وی اضافه نمود: داستان نفتکش موضوع دیگری است و شواهد و اسنادی وجود دارد که نشان می دهد این نفتکش باعث آلودگی دریا شده است.

عراقچی در ادامه تأکید کرد: کره جنوبی حق مسدود کردن دارایی ایران را ندارد. این مسئله مهمی است و قطعا این موضوع را در ملاقات با معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی که به زودی به ایران سفر خواهد نمود، مطرح می کنم.

معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان گفت: ایرانیان طی 4 سال گذشته درد و رنج زیادی را به دلیل تحریم ها متحمل شده اند و ما مطمئنا حتی یک دقیقه نیز برای برطرف تحریم ها از دست نخواهیم داد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1443

به "عراقچی: برای بازگشت احتمالی آمریکا به برجام ذوق زده نیستیم، توقیف نفتکش کره ای ارتباطی با وجوه مسدود شده در کره ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: برای بازگشت احتمالی آمریکا به برجام ذوق زده نیستیم، توقیف نفتکش کره ای ارتباطی با وجوه مسدود شده در کره ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید