ظریف با همتای ترکمنستان خود ملاقات کرد

به گزارش دکتر برای تو، خبرنگاران : وزیر امورخارجه در ملاقات با همتای ترکمنستانی خود آخرین درباره تحولات روابط دوجانبه، موضوعات منطقه و همکاری های دوکشور در حوزه سازمان های بین المللی مصاحبه و گفتگو کرد.

ظریف با همتای ترکمنستان خود ملاقات کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه؛ محمد جواد ظریف در ملاقات با رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان روابط دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، مالی و فرهنگی را مثبت ارزیابی کرد.

وزیر امور خارجه بر ضرورت ارتقا همکاری های دو کشور در بخش های دو جانبه از جمله موضوعات محیط زیستی (اعم از دریای خزر و دیگر حوزه ها)، خطوط مواصلاتی و ترانزیت و حوزه نو آوری تاکید و در مورد همکاری دو کشور در سازمان همکاری اسلامی، همکاری های بیشتر در حوزه اکو باتوجه به ریاست دوره ای ترکمنستان و بهره برداری غیر نظامی از خزر با همتای ترکمنستانی خود گفتگو کرد.

رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان نیز در این ملاقات با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور، به دستاورد های روابط فی مابین در حوزه های مختلف اشاره و به فعلیت رساندن ظرفیت های موجود برای گسترش همه جانبه روابط و برگزاری دور بعدی کمیسیون مشترک همکاری های مالی را مورد تصریح قرار داد.

فرایند صلح در افغانستان، همکاری ها در حوزه سازمان های منطقه ای و بین المللی و همکاری های چند جانبه در منطقه از دیگر موضوعات مورد گفتگو و گفتگو وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان در این ملاقات بود.

وزیران خارجه دو کشور امروز همچنین سند همکاری امضا کردند.

ظریف در آخرین مرحله از سفر به کشور های آسیای مرکزی امروز در عشق آباد با بردی محمد اف رئیس جمهور ترکمنستان ملاقات و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه دراین ملاقات با تشریح ابعاد روابط دو کشور در بخش های مختلف سیاسی، مالی و فرهنگی بر اهمیت روابط دو کشور همسایه تاکید نمود.

بردی محمد اف رئیس جمهور ترکمنستان نیز در این ملاقات با حمایت از روابط دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، مالی و فرهنگی بر عزم کشورش برای گسترش همکاری های فی مابین تاکید نمود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1602

به "ظریف با همتای ترکمنستان خود ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف با همتای ترکمنستان خود ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید