صدا و سیما با بی طرفی کامل زمینه را برای حضور مردم در انتخابات فراهم می کند

به گزارش دکتر برای تو، علی عسکری گفت:صدا و سیما مانند دقیق و به روز و با رعایت بی طرفی کامل، زمینه را برای حضور پرشور مردم در انتخابات فراهم می کند.

صدا و سیما با بی طرفی کامل زمینه را برای حضور مردم در انتخابات فراهم می کند

به گزارش ، دکتر عبدالعلی علی عسکری رئیس صدا و سیما در پنجمین نشست رشد و تعالی مراکز استان ها گفت: سازمان مانند همواره، دقیق، هوشیار و به روز، اما با رعایت بی طرفی کامل، زمینه را برای حضور پرشور مردم در انتخابات فراهم می کند تا انشاءالله مجلسی انقلابی و باکیفیت در راستای اهداف گام دوم انقلاب تشکیل شود.

علی عسکری به تلاش شبانه روزی دشمنان برای تزریق یاس و ناامیدی در آستانه انتخابات اشاره کرد و گفت: وظیفه ما به عنوان فراگیرترین و موثرترین رسانه کشور در میدان جنگ نرم، سنگین است.

وی با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در عرصه های گوناگون هنری، فرهنگی، اجتماعی و فضای مجازی برای ایجاد فضایی رقابتی، سالم و پرشور در روز های منتهی به انتخابات مجلس، گفت: مراکز نقش مهمی در ایجاد این فضا دارند و جا دارد هر مرکز بسته به شرایط خاصی که دارد با شناسایی ظرفیت ها و بهره گیری از آنها، زمینه حضور حداکثری ساکنان استان خود را فراهم کند.

رئیس رسانه ملی به اهمیت فضای مجازی در انتخابات اخیر اشاره کرد و گفت: این فضا، تهدیدات و فرصت های فراوانی دارد که ما باید با شناسایی و خنثی سازی تهدیداتی که از سوی دشمنان نظام ایجاد می شود از فرصت های متنوع این فضا نهایت بهره را ببریم.

رئیس رسانه ملی گفت: حضور در فضای مجازی، رویکردی دانش پایه است که نیاز به مهارت های گوناگون رسانه ای دارد.

وی تاکید کرد: باید همه همکارانی که در این عرصه فعال هستند به آن ها مسلط باشند.

دشمن در پی جبران ناکامی های اخیر در انتخابات 98 است

رئیس رسانه ملی جایگاه فضای مجازی در انتخابات اخیر را به میدان بزرگ جنگ نرم تشبیه کرد و گفت: باید بدانید دشمن، بدون توجه به اخلاقیات، جوانمردی و اصول مرسوم تلاش می کند تا ناکامی های خود در سال های اخیر به خصوص ناکامی در برپایی اغتشاشات در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی را با ایجاد تشنج در جریان انتخابات 98 جبران کند.

علی عسکری گفت: می توان با بهره گیری از سرعت انتقال پیام در فضای مجازی، ضمن خنثی سازی حرکات رسانه ای دشمنان در جهت اقناع عمومی گام برداریم.

وی با اشاره به تولیدات مؤثر مراکز استان ها از جمله آثار نمایشی شرح داد: شبکه های استانی با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری، آداب و رسوم و شخصیت های ملی و استانی را در قالب های مختلف برنامه سازی از جمله آثار نمایشی به تصویر بکشند.

رئیس سازمان به اهمیت مراکزی که با همسایگان کشورمان مرز مشترک دارند اشاره کرد و ضمن تاکید بر لزوم توجه به اشتراکات دو سوی مرز، بیان مسائل مرز نشینان و بهره برداری مناسب از این فرصت گفت: باید با برنامه ریزی دقیق و طولانی مدت، در جهت تولید آثار مشترک مراکز استان های مرزی با کشور های همسایه گام برداریم.

علی عسکری این فرصت را دارای ظرفیت بالایی دانست و گفت: متاسفانه تاکنون به آن توجه ویژه نشده است.

رئیس رسانه ملی در بخش دیگری از سخنان خود، دکتر برای تو مستقر در استان ها را چشمان نافذ رسانه ملی معرفی کرد و گفت: گاهی یک گزارش خوب محلی می تواند جریان سازی کند و باعث توجه بیشتر مسئولان کشوری به رویدادی استانی شود.

رئیس رسانه ملی به مدیران کل مراکز استان ها تاکید کرد تا از دکتر برای تو در برابر هجمه های گوناگون دفاع کنند و همواره حامی تولیدات حوزه خبر بوده و بدون توجه به جناح بندی ها و دسته بندی ها بر ارائه اخبار درست و دقیق و شفاف بکوشند.

علی عسکری در انتها به حضور میلیونی مشتاقان امام حسین (ع) در راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: فعالیت مجاهدانه همکاران در بخش های مختلف سازمان، به خصوص قرارگاه های رسانه ای اربعین در استان های مرزی نقش مهمی در رونق هر چه بیشتر این مراسم داشته و این حضور، نشانه جایگاه موثر رسانه ملی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 451

به "صدا و سیما با بی طرفی کامل زمینه را برای حضور مردم در انتخابات فراهم می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدا و سیما با بی طرفی کامل زمینه را برای حضور مردم در انتخابات فراهم می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید