شمسایی: در فوتسال دزد و قاتل نداریم، رفتارهای سلیمانی جالب نیست

به گزارش دکتر برای تو، آقای گل فوتسال جهان نسبت به رفتارهای دبیر سازمان لیگ در برخورد با باشگاه ها انتقاد کرد و گفت: مگر در فوتسال دزد و قاتل داریم که گواهی عدم سوء پیشینه می خواهند؟!

شمسایی: در فوتسال دزد و قاتل نداریم، رفتارهای سلیمانی جالب نیست

وحید شمسایی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره انحلال تیم فوتسال دبیری تبریز که به دلیل اختلاف بین مدیران باشگاه و مسوولان کمیته فوتسال رقم خورد، اظهار کرد: باشگاه دبیری، هویت فوتسال ایران در سال های اخیر بوده و از کسی که میلیاردی از جیب شخصی هزینه کرده، باید تقدیر به عمل آید. اگر به همین راحتی چنین تیمی منحل شود، لطمه بزرگی به فوتسال خواهد خورد. من از نزدیک با خانواده دبیری کار کرده ام و انسان های بسیار بزرگی هستند. شنیدم آقای تاج هم در جلسه هفته گذشته از آن ها حمایت کرده است اما برخوردهای آقای سلیمانی (دبیر سازمان لیگ) جالب نیست و باعث دلسردی فوتسالی ها شده است.

او اضافه کرد: او از مربیان، سرپرستان و خبرنگاران درخواست گواهی عدم سوء پیشینه کرده است. این بی احترامی بزرگی حساب می شود؛ مگر ما در فوتسال قاتل و دزد و کلاهبردار داریم؟ سلیمانی با این کارش، نفس ورزش را زیر برده و همه را دل زده کرده است. به جای این که دنبال کارهای چیپ باشیم، مدیریت مان را درست کنیم. هر روز می گویند لیگ از ششم تیر شروع می شود و ما در این موضوع تردید داریم. قرار است در هفته پنجم با گیتی پسند بازی کنیم اما گیتی پسند در آن تاریخ باید در جام باشگاه های آسیا حضور یابد. کفاشیان به عنوان رییس کمیته فوتسال باید به این مسائل رسیدگی کند. تیمی مثل دبیری اگر کنار برود، فوتسال با افت شدیدی رو به رو خواهد شد.

سرمربی تیم فوتسال تاسیسات دریایی اضافه کرد: به آقای سلیمانی پیشنهاد می کنم خودش یک تیم فوتسال خریده و از جیب هزینه کند تا متوجه شود تیم داران چه دردی می کشند. تیم هایی مثل شن سا ساوه، فولاد ماهان و فیروزصفه به خاطر همین سختی ها کنار کشیدند. در رشته ای که هیچ بازگشت مالی ندارد، دلزده کردن باشگاه ها نور علی نور است. الآن تیم قم بلاتکلیف و بدون مالک مانده است، مگر این ها وکیل وصی ندارند تا ببینند دردشان چیست؟ معتقدم آدم ها باید خودشان را پایین بیاورند تا فوتسال پیشرفت کند. در ماجرای دبیری، آقای سلیمانی می توانست کوتاه بیاید.

شمسایی در بخش دیگری از گفت وگو درباره قهرمانی تیم ملی زیر بیست سال ایران در آسیا، گفت: بزرگی فوتسال ایران، رده نمی شناسد. این قهرمانی نشان داد فوتسال ما در نیروی انسانی به صورت بالقوه فوق العاده است. باید به علی صانعی، کادرفنی، فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال تبریک گفت که این نیروهای بالقوه را به بالفعل تبدیل کردند و در حالی که امکانات ضعیف بود، قهرمانی آسیا را به ارمغان آوردند. این اتفاق باعث خوشحالی ما شده اما نگرانیم چون فوتسال هنوز اندرخم یک کوچه است.

آقای گل جهان اضافه کرد: تنها بازی ایران و تایلند و دقایقی از بازی با عراق را دیدم و معتقدم تیم بسیار خوب و یکدستی داریم. سه- چهار بازیکن شاخص هم در این تیم هست که به اسم آن ها را نمی شناسم تا نام شان را بگویم اما در مجموع این تیم می تواند آینده فوتسال ایران را تضمین کند.

سرمربی تیم فوتسال تاسیسات دریایی هم چنین از احتمال جذب چند بازیکن از تیم ملی امید خبر داد و اضافه کرد: بازیکنان تیم ملی را زیر نظر داشتم چون کار با جوان ها را دوست دارم. فکر می کنم بیش تر بازیکنان این تیم از تیم های شهرستانی باشند و شاید نتوانند در تهران بازی کنند. باید ببینم چه شرایطی پیش می آید و آیا می توانیم در خدمت این بازیکنان باشیم یا نه.

او هم چنین با اعلام هشدار نسبت به آینده تیم ملی امید، به خبرنگاران گفت: مگر زمانی که تیم ملی ما سوم جهان شد، چه گلی به سرشان زدند که حالا منتظر اتفاق خاصی برای امیدها باشیم؟ این قهرمانی ها می تواند یکی دو بار اتفاق بیفتد اما اگر امکانات نباشد، زمین می خوریم و دیگر برگشتی هم نخواهیم داشت. فقط خدا را شاکرم که AFC تورنمنتی را در رده جوانان برگزار کرده و این می تواند آینده فوتسال ما را تضمین کند به شرطی که هوای تیم را داشته باشیم. شاید برخی بازیکنان تیم ملی امید، در لیگ تیمی نداشته باشند و ماه ها از شرایط مسابقه دور بمانند. بنابراین باید اردوهای تیم ملی امید تداوم داشته باشد و بازیکنان را به حال خود رها نکنیم.

شمسایی درباره برنامه های تاسیسات دریایی در مرحله آماده سازی پیش فصل نیز شرح داد: با توجه به کاهش بودجه، باید در هزینه ها دقت کنیم. هنوز اردوی خاصی را مشخص نکرده ایم و با توجه به این که بازیکنان، روزه می گیرند، تمرین را به یک جلسه کاهش دادیم. به هر حال در ماه مبارک رمضان هستیم و باید فریضه دینی را هم به جا بیاوریم. می دانیم کارمان سخت است اما خدا هم کمک مان خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 478

به "شمسایی: در فوتسال دزد و قاتل نداریم، رفتارهای سلیمانی جالب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمسایی: در فوتسال دزد و قاتل نداریم، رفتارهای سلیمانی جالب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید