سه نفر در اثر آتش سوزی مراتع پاوه جان باختند

به گزارش دکتر برای تو، آتش سوزی در ارتفاعات شهرستان پاوه از صبح روز 7 تیرماه شعله ور شده است و 500 هکتار از اراضی این شهرستان طعمه حریق شد. بنابر اخبار واصه سه شهروند نیز در عملیات اطفاء حریق جان خود را از دست داده اند.

سه نفر در اثر آتش سوزی مراتع پاوه جان باختند

به گزارش فارس، پرویز ایده پور در خصوص آتش سوزی ایجاد شده در ارتفاعات شهرستان پاوه، گفت: آتش در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل از ساعت 6 بامداد امروز (یکشنبه 8 تیر ماه) مجددا شعله ور شده و نیرو های مردمی، محیط زیست، منابع طبیعی و سایر دستگاه ها برای مهار آتش به منطقه اعزام شده اند.

فرماندار پاوه با بیان اینکه آتش سوزی در منطقه بوزین و مرخیل نخستین بار بامداد پنجشنبه (5 تیر) رخ داد، اضافه کرد: تا به امروز در چندین مرحله این آتش سوزی مهار شده، ولی با وجود مراقبت های اجرا شده متأسفانه آتش دوباره در این منطقه شعله ور می شود.

وی گفت: بر اساس برآورد های اولیه تا کنون بیش از 500 هکتار از مراتع و جنگل های منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل در آتش سوخته است.

3 کشته و چند مصدم در پی تلاش برای مهار آتش سوزی منطقه بوزین و مره خیل پاوه

یک منبع رسمی از جان باختن 3 نفر در عملیات مهار اتش سوزی منطقه بوزین و مره خیل در شهرستان پاوه و مصدوم شدن چند نفر خبر داد.

گروه های مردمی و انجمن های محیط زیستی و مسئولان دوباره برای مهار آتش سوزی به منطقه اعزام شدند که متاسفانه در عملیات مهار این آتش سوزی گسترده تا به این لحظه سه شهروند جان خود را از دست دادند.

بر پایه گزارش این منبع مطلع رسمی؛ مختار خندانی و بلال امینی و سوران محمودی از فعالان محیط زیست جان خود را از دست دادند. بر همین اساس چند نفر دیگر نیز مصدوم شدند.

گفتنی است اطفا حریقی که از روز پنج شنبه در این منطقه مرزی رخ داده به دلیل صعب العبور بودن و باقیماندن میدان های مین از دوران دسترسی بسیار سختی دارد و پس از یکیار مهار آن در روز شنبه از بعد ظهر امروز دوباره شعله ور شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1111

به "سه نفر در اثر آتش سوزی مراتع پاوه جان باختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه نفر در اثر آتش سوزی مراتع پاوه جان باختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید