سردار رضایی: زیرساخت های مرز مهران از طرف عراق در شان زائران نیست ، ساماندهی مرز زِرباطیه تا اربعین سال آینده

به گزارش دکتر برای تو، فرمانده مرزبانی گفت: تلاش خواهیم کرد از نقطه صفر مرزی مهران به طول سه کیلومتر در داخل خاک عراق را با کمک طرف عراقی ساماندهی کرده، آسفالت و زیرسازی کنیم.

سردار رضایی: زیرساخت های مرز مهران از طرف عراق در شان زائران نیست ، ساماندهی مرز زِرباطیه تا اربعین سال آینده

به گزارش گروه اجتماعی دکتر برای تو، سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از مرز های استان ایلام در جمع دکتر برای تو، گفت: یک بار دیگر امام حسین (ع) همه را برای حضور در اربعین فراخوان کرد تا حماسه باشکوه دیگری از اجتماع بزرگ وحدت مسلمانان خلق شود.

وی به برگزاری نشست های دیپلماسی متعدد با مسئولان عراقی قبل و حین ایام اربعین اشاره کرد و اضافه کرد: در این نشست ها، نکات ریزی که در توافق نامه های قبلی برای سهولت در تردد زائران و امنیت مرز ها داشتیم را بررسی و به پایان رساندیم که امسال به بهترین شکل ممکن کنگره بزرگ اربعین برگزار شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به موج پایانی بازگشت زائران از مرز های چهارگانه به کشورمان، تاکید کرد: تاکنون هیچ گونه ناامنی و مشکل امنیتی در این مرز ها و راستا تردد زائران اربعین رخ نداده و عبور و مرور از مرز به نحو مطلوب در جریان است.

سردار رضایی به تکمیل زیرساخت های آن طرف مرز مهران در داخل خاک عراق با توجه به شرایط نامناسب فعلی تاکید و شرح داد: باید از همین الان به فکر تکمیل زیرساخت های آن سوی مرز باشیم چرا که این وضعیت در شرایط فعلی در شان زائران نیست.

وی اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد از نقطه صفر مرزی مهران به طول سه کیلومتر در داخل خاک عراق را با کمک طرف عراقی ساماندهی کرده، آسفالت و زیرسازی کنیم؛ همچنین علاوه بر ایجاد فضای سبز، فضای مناسب برای تردد و برپایی موکب ها را نیز جانمایی کنیم.

وی اعلام نمود: از طرف عراقی خواسته ایم نقشه های محوطه مرزی خود را هر چه زودتر در اختیار ما قرار دهند تا با هماهنگی مسئولان دو طرف، برنامه ریزی برای اجرای طرح ساماندهی مرز زرباطیه را شروع کرده تا قبل از شروع اربعین سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: هم اکنون شرایط راستا تردد زائران ایرانی پس از خروج از مرز تا رسیدن به محوطه پارکینگ خودرو ها به هیچ وجه مناسب نیست و این مسئله موجب گلایه زائران شده که باید با همکاری طرف عراقی این بخش از مرز داخل خاک عراق نیز همچون مرز مهران به شکل آبرومندی ساماندهی شود.

سردار رضایی به دیدار های متعدد خود با فرماندهان مرزی عراق در مرز های مشترک مهران، چذابه، شلمچه و خسروی در ایام اربعین اشاره و بیان نمود: در این دیدار ها همه تلاش خود را به کار گرفتیم تا به صورت میدانی و با سرعت بیشتری مسائل موجود را بر طرف و زائران با آسودگی خاطر از مرز ها تردد کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به افزایش تردد زائران از مرز مهران، اعلام نمود: در اربعین امسال، بیش از 3 میلیون و 400 هزار نفر از مرز مهران تردد کردند که معادل بیش از 60 درصد تردد زائران از مرز های چهارگانه بود.

فرمانده مرزبانی ناجا همچنین در جلسه قرارگاه اربعین مرزبانی استان ایلام با عرض خداقوت به مرزبانان و دست اندرکاران برگزاری همایش عظیم پیاده روی اربعین حسینی گفت: در کنار تهدیدات پیرامونی، در مرز مهران طی 24 ساعت گذشته، بیش از 300 هزار نفر زائر تردد کردند؛ عملکرد مثبت مرزبانان در تأمین امنیت مرز ها و تسهیل تردد زائران در ایام اربعین، ناشی از روحیه معنوی و حسینی در بین آنهاست.

وی به دیپلماسی هدفمند مرزبانان با همتایان عراقی خود در مرز ها اشاره کرد و اضافه کرد: هماهنگی های مرزی بین دو کشور ایران و عراق در اربعین، نشان از دیپلماسی فعال و قدرتمندی دارد که زائران در زمان برگشت به کشور، متوجه این روند مثبت بین دو کشور شدند.

براساس گزارش سایت پلیس، فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر حفظ اقدامات امنیتی در مرز ها شرح داد: کنگره عظیم اربعین حسینی ضرب شست محکمی به تکفیری ها و دشمنان قسم خورده ایران اسلامی بود و بخشی از این همایش پیاده روی توسط شما مرزبانان مدیریت شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 480

به "سردار رضایی: زیرساخت های مرز مهران از طرف عراق در شان زائران نیست ، ساماندهی مرز زِرباطیه تا اربعین سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردار رضایی: زیرساخت های مرز مهران از طرف عراق در شان زائران نیست ، ساماندهی مرز زِرباطیه تا اربعین سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید