روسیه به بسته تحریمی جدید آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد

به گزارش دکتر برای تو به نقل از تاس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین به رونمایی از بسته تحریمی ادعا شده از سوی آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد.

روسیه به بسته تحریمی جدید آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

در این ارتباط، پسکوف ضمن ابراز امیدواری از اینکه طرح مذکور وارد مراحل اجرایی نگردد، گفت: این نوع اقدامات شتابزده یاریی به روابط دوجانبه نخواهد کرد.

پسکوف گفت: البته ما فقط تأسف می خوریم که این اقدامات شتابزده در آمریکا توسط افراد مشخصی در آمریکا پیگیری می گردد.

جمهوری خواستار کنگره آمریکا روز چهارشنبه مدعی شدند که بسته جامع تحریمی را برای اعمال بزرگترین اقدامات تحریمی علیه ایران در تاریخ رونمایی کردند که شامل اقداماتی علیه انصارالله یمن به عنوان یک سازمان تروریستی است.

این بسته 111 صفحه ای از سوی کمیته مطالعات جمهوری خواستار در کنگره تهیه و رونمایی شده است.

این طرح از سوی 13 نماینده جمهوری خواه تهیه شده و هدفش افزایش تحریم ها علیه ایران، توقف یاری به لبنان و معرفی جبران باسیل، وزیر خارجه سابق لبنان در فهرست افراد تحت تحریم و انتها دادن به معافیت های تجاری عراق در خرید و مراودات تجاری با ایران است.

در این بسته تحریمی نام ایران به عنوان یک چالش عمده در سیاست خارجی آمریکا توصیف و 25 دستورالعمل با هدف مقابله با ایران طراحی و عنوان شده است.

با این حال به نظر می رسد ارائه این بسته از سوی جمهوری خواستار کنگره آمریکا در ادامه سیاست های خصمانه و ضدایرانی واشنگتن علیه تهران صورت می گیرد.

این در حالی است که پیش از این بسیاری از کارشناسان با انتقاد از سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران از بن بست و شکست این سیاست کاخ سفید سخن گفته بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1080

به "روسیه به بسته تحریمی جدید آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه به بسته تحریمی جدید آمریکا علیه ایران واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید