روایت محسن هاشمی از فهرست پروژه های نیمه کاره دوره قالیباف

به گزارش دکتر برای تو، رئیس شورای شهر تهران گفت: در آغاز کار پنجمین دوره شورای شهر، لیست بلند بالایی از پروژه های نیمه کاره مانده بود و قرار بود این پروژه ها انجام گردد و بعد سراغ کارهای جدید برویم.

روایت محسن هاشمی از فهرست پروژه های نیمه کاره دوره قالیباف

به گزارش دکتر برای تو به نقل از شهرنوشت، محسن هاشمی در مراسم افتتاحیه پروژه زیرگذر-تونل خیابان های آزادی و استاد تعیین، با بیان این مطلب اضافه نمود: در سال 97، 17 پروژه افتتاح شد و الان در 70 پروژه پیشرفت های خوبی اجرا شده است.

هاشمی به پروژه تونل استاد تعیین اشاره و بیان نمود: این پروژه با توجه به شناختی که از آن دارم، اقدامی جدی بود؛ بدون بستن خیابان آزادی و حادثه این پروژه انجام شد.

وی به بودجه شهرداری برای سال 99 اشاره نمود و گفت: بودجه سال آینده افزایش قابل توجهی دارد و از 25 هزار میلیارد تومان به 30 هزار میلیارد تومان رسیده است. بودجه عمران 43 درصد افزایش یافته است و این نویدجهش در پروژه های عمرانی در آینده را می دهد. برای این که بتوانیم به این درآمد برسیم باید از ابزارهای نوینی استفاده کنیم که TOD یکی از راه های کسب درآمد است. همچنین به پهنه S و M و R و G، پهنه T اضافه کنیم که یادگاری از شورای شهر پنجم باشد. از این طریق می توانیم درآمدهای مناسبی از محیط پیرامون مترو کسب کنیم.

همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه پروژه تونل-زیرگذر خیابان های آزادی و استاد تعیین، تعدادی از ساکنان منطقه 9 شهر تهران در این مراسم حضور پیدا کردند و نسبت به افتتاح یک طرفه این تونل-زیرگذر اعتراض خود را مطرح کردند. در نهایت یکی از اعضای شورایاری به نمایندگی از تعدادی از ساکنان در جمع شهردار تهران و رئیس شورای اسلامی شهر تهران مسائل موردنظر را بیان نمود.

محسن هاشمی با اشاره به این اعتراض که ناظر بر یک طرفه بودن جهت این پروژه بود، گفت: برای اولین بار است در طول سی و چند سالی که از دولت سازندگی تا به حال می گذرد و در مراسم افتتاح پروژه ها حضور داشته ام این سبک اعتراض را نداده ایم. به هر حال در گام دوم انقلاب هستیم و مردم بعضا معترض هستند و اشکالی هم ندارد اما اعتراضات می تواند مسالمت آمیزتر باشد.

وی اضافه نمود: من به عنوان رییس شورای شهر این پروژه را دنبال می کردم، این بحث جدی بود که مردم محله استاد تعیین با این پروژه موافق نیستند، اما از طرف شورایاران آن محلات کسی سراغ ما نیامد، از سوی شورایاران جدید هم هیچ کس درباره کم و کیف این پروژه از من چیزی نپرسید. در کل من نه درخواست ملاقاتی داشتم و نه نامه ای برای من آمد که آن را ارجاع دهم.

هاشمی در ادامه اظهار داشت: شورایاران عزیز قرار است به ما مشورت دهند و ما معضلات محلات را دقیق آنالیز کنیم و نظرمان را به دستگاه اجرایی بدهیم. به هر حال این تونل طوری ساخته شده است که امکان دو طرفه بودن آن فراهم است و امکان آنالیز کارشناسانه آن هم هست. قطعا آقای حناچی هم به این توجه دارند و آنالیز می گردد.

وی گفت: الان در شرایط حساسی هستیم و حساس ترین شرایط بعد از انقلاب را می گذرانیم و با بحران های متعدد روبرو هستیم و ضروری است با عمل گرایی و درایت و عقلانیت از این شرایط عبور و سعی کنیم هر چه می توانیم به مردم خدمت کنیم و رضایت مندی مردم را بالا ببریم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 742

به "روایت محسن هاشمی از فهرست پروژه های نیمه کاره دوره قالیباف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت محسن هاشمی از فهرست پروژه های نیمه کاره دوره قالیباف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید