دستگیری آرایشگر زن به جرم انتشار غیرمجاز تصاویر مشتریان

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران، روح الله شهبازی پور در تشریح این خبر اضافه کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان یاسوجی مبنی بر اینکه شخصی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی همسر وی در شبکه های اجتماعی نموده است، موضوع در دستور کار این پلیس نهاده شد.

دستگیری آرایشگر زن به جرم انتشار غیرمجاز تصاویر مشتریان

شهبازی پور توضیح داد: با آنالیز های فنی اجرا شده معلوم شد که صفحه ایجاد گردیده متعلق به یک سالن آرایش زنانه می باشد که آرایشگر این سالن با ترفندهایی و با سوء استفاده از اعتماد مشتریان خود اقدام به تهیه عکس از آنان نموده و سپس آن ها را جهت تبلیغ سالن آرایش خود و بدون رضایت مشتریان در صفحات شبکه های اجتماعی منتشر می کرد.

شهبازی پور اظهار داشت: با دستور مقام محترم قضایی، کارشناسان این پلیس در محل حاضر و متهم را به این پلیس دلالت دادند و در تحقیقات بعمل آمده متهم ابتدا منکر این قضیه شد و اعلام داشت که عکس ها را با رضایت مشتریان خود منتشر می نموده است.

وی اضافه نمود : پس از حضور شاکی به همراه همسر خود و مشاهده مستندات پرونده، متهم به بزه ارتکابی خود اعتراف که نهایتا گزارش پرونده به همراه متهم جهت ادامه مراحل به دادسرا ارسال شد.

شهبازی پور با توصیه به شهروندان، گفت: هنگام مراجعه به سالن های زیبایی مراقب باشید که به هیچ وجه از شما عکسی جهت تبلیغ گرفته نگردد، چرا که این موضوع می تواند منجر به سوء استفاده از آن ها گردیده و موجبات مزاحمت را برای شما فراهم کند.

رئیس پلیس فتای استان توضیح داد: انتشار هرگونه عکس و کلیپ تحت هر عنوان و با هر منظوری بدون اجازه صاحب عکس و فیلم ممنوع بوده و جرم است و فرد باید در صورت شکایت در محاکم قضایی پاسخگو باشد.

رئیس پلیس فتای استان در انتها ضمن یادآوری قانون جرایم رایانه ای از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با این چنین مشکلاتی حضورا به مراکز پلیس فتا مراجعه نموده و یا از طریق سایت پلیس فتا پلیس را در جریان بگذارید تا از طریق قانونی به آن رسیدگی گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 دی 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 27

به "دستگیری آرایشگر زن به جرم انتشار غیرمجاز تصاویر مشتریان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری آرایشگر زن به جرم انتشار غیرمجاز تصاویر مشتریان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید