خبرنگاران مقتدا صدر خواستار فعال سازی کمیته ریشه کنی بعثی ها شد

به گزارش دکتر برای تو، بغداد - خبرنگاران- مقتدا صدر رهبر جریان صدر عراق روز آدینه خواستار برخورد با صداهای بعثیِ صدامی و فعال سازی کمیته ریشه کنی بعثی ها در این کشور شد.

خبرنگاران مقتدا صدر خواستار فعال سازی کمیته ریشه کنی بعثی ها شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری ناس عراق، مقتدا صدر رهبر جریان صدر خشم و نارضایتی خود را از بلند شدن صداهای بعثیِ صدامی ابراز داشت و از مجلس عراق خواست تا نقش کمیته ریشه کنی بعث را فعال کند.

وی در توییت خود نوشت: در عراق عزیز ما، جایی برای (عناصر) بعثِ صدامی نیست؛ حتی اگر خواسته باشند، در لباس دیگری وارد شوند زیرا ما در کمین آنها نشسته ایم. ما همچنان کشتارهای صدام و گورهای جمعی و قطع گوش ها و دست ها و به قتل رساندن علما را به یاد می آوریم.

صدر اضافه کرد: در اولین گام، انسان های شریف در مجلس و دولت بایستی نقش کمیته ریشه کنی بعثِ تروریستِ ممنوعه را فعال نمایند؛ در غیر این صورت، ما ملزم هستیم که آنچه را وجدانمان به ما می گوید، انجام دهیم و عشق ما به میهن است تا این صداها انتها یابد.

به نظر می رسد که مقتدا صدر این مطلب را در واکنش به مصاحبه اخیر رغد صدام دختر دیکتاتور پیشین عراق با شبکه سعودی العربیه و سخنان تحریک آمیز و تفرقه افکنانه او بیان داشت.

دختر دیکتاتور پیشین عراق در این گفت و گو کوشش کرد که پدرش را از جنایت هایش علیه ملت عراق و ملت های منطقه تطهیر کند و از سودای خود برای تصدی پست های سیاسی در آینده بگوید.

مصاحبه دختر دیکتاتورپیشین عراق با شبکه تلویزیونی سعودی العربیه با واکنش خشمگین و گسترده در عراق و شبکه های مجازی این کشور روبه رو شده است و شخصیت ها، مسئولان و فعالان اجتماعی عراقی جنایت های پدر او را یادآور شده اند و تصاویر آن را منتشر نموده اند.

هشتگ #کلا کلا بعثیة علیه رغد و حزب بعث منحله هم در صدر هشتگ های پربیننده فضای مجازی عراق نهاده شد.

کمیسیون شهدا و زندانیان سیاسی مجلس عراق نیز از وزارت خارجه این کشور خواسته است تا به علت مصاحبه شبکه العربیه سعودی با رغد و اقامت او در اردن، سفرای این دو کشور را احضار و یادداشت اعتراض آمیزی تسلیم آنها کند.

این کمیسیون از سازمان ارتباطات رسانه ای عراق نیز خواسته است تا اقدام های حقوقی علیه دفتر شبکه سعودی العربیه در عراق اتخاذ کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1532

به "خبرنگاران مقتدا صدر خواستار فعال سازی کمیته ریشه کنی بعثی ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مقتدا صدر خواستار فعال سازی کمیته ریشه کنی بعثی ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید