خبرنگاران فعالیت مشاغل کم خطر همدان مشروط به ثبت نام در سامانه سلامت است

به گزارش دکتر برای تو، همدان- خبرنگاران- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: شروع به کار مشاغل کم خطر در این استان مشروط به نامنویسی در سامانه حمایت ستاد مبارزه با کرونا از اصناف و صنایع است.

خبرنگاران فعالیت مشاغل کم خطر همدان مشروط به ثبت نام در سامانه سلامت است

منوچهر کرمی آدینه شب در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با اجرای طرح فاصله گذاری هوشمد، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بر آن است تا علاوه بر صیانت از سلامت کارکنان و مشتریان، فراید حرکت های مالی واحدهای کم خطر را آغاز و از شیوع و گسترش بیماری کرونا نیز جلوگیری کند.

وی اضافه نمود: بنابراین مدیران، مالکان واحدهای مالی و کارفرمایان استان، به منظور آغاز فعالیت خود باید مطابق تصمیم های ستاد ملی مقابله با کرونا با رعایت نکات بهداشتی اعلام شده در گام دوم مبارزه با این ویروس، در سامانه سلامت کارکنان و افراد شاغل نامنویسی و اطلاعات درخواستی را ثبت نمایند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: این اطلاعات مربوط به واحد کاری، نوع فعالیت، اطلاعات تماس و دیگر پرسش های موجود در این سامانه است تا با نامنویسی مقدمات فعالیت واحد کاری فراهم گردد.

کرمی با تاکید بر اینکه نامنویسی نکردن در این سامانه منجر به توقیف فعالیت واحد می گردد گفت: در شرایطی که نمی توان تا طولانی مدت قرنطینه کامل خانگی و تعطیلی کامل داشت مهارت های برای خرید امن نیز احتیاج است.

وی بهترین راه برای خرید ایمن را کاهش تردد غیر ضروری، تردد هفته ای یک نوبت برای خرید مایحتاج ضروری، به تاخیر انداختن انجام کارهای غیرضروری، رعایت کامل توصیه ها و پروتکل های بهداشتی دانست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان یادآوری کرد: پیشتر تنها یک صفحه برای ثبت نام و خوداظهاری درباره ویروس کرونا در این سامانه پیش بینی شده بود اما هم اینک در انتها این صفحه لینکی بارگذاری شده که اصناف با وارد شدن به این لینک، پروتکل های مورد احتیاج را دریافت می نمایند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار داشت: 68 هزار و 192 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد کل جان باختگان کرونا در کشور به چهار هزار و 232 نفر رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 937

به "خبرنگاران فعالیت مشاغل کم خطر همدان مشروط به ثبت نام در سامانه سلامت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فعالیت مشاغل کم خطر همدان مشروط به ثبت نام در سامانه سلامت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید