جشنواره فیلم فجر سال جاری چگونه برگزار می گردد؟

به گزارش دکتر برای تو، خبرنگاران : دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر تاکید نمود؛ این دوره از جشنواره سال جاری با شرایطی ویژه برگزار می گردد.

جشنواره فیلم فجر سال جاری چگونه برگزار می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، محمد مهدی طباطبایی نژاد که تا همین چند روز قبل معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی بود، با تمدید نشدن ماموریت خود به سازمان صدا و سیما یعنی جایی که تهیه کننده ارشد آن است، برگشت.

اما با رسمی شدن حکم جانشین وی در این معاونت که نشان می داد رایزنی های احتمالی برای تمدید حضور طباطبایی نژاد منتفی شده، حکم دیگری برای او صادر شد و او به گفته خودش نتوانست به رفقایش نه بگوید.

مهم ترین پرسشی که در حال حاضر از دبیر جشنواره فجر می توان پرسید درباره برگزاری یا عدم برگزاری جشنواره سال جاری در بهمن و نیز چگونگی آن است که طباطبایی نژاد پاسخ داد: تا الان قرار ما بر این است که جشنواره فیلم فجر به شکل محدود و کاملاً رعایت شده با حداکثر پروتکل های بهداشتی برگزار گردد. البته منظور از محدود این نیست که حجم جشنواره کوچک گردد بلکه برپایی آن را با همان رعایت پروتکل ها و 50 درصد ظرفیت سالن ها مدنظر داریم.

او تایید کرد که در این راستا جشنواره ونیز به نوعی الگوی برگزاری جشنواره فجر در دوران کرونا خواهد بود. او همچنین اضافه نمود که علاقه مندان به شرکت در جشنواره باید منتظر انتشار فراخوان جشنواره باشند.

طباطبایی نژاد در حالی از برگزاری فیزیکی جشنواره فیلم فجر خبر می دهد که تقریبا بیشتر سینماگرها برگزاری آنلاین آن را ممکن نمی دانستند و برهمین اساس برآورد می شد که با توجه به پیش بینی ها از شرایط خاص زمستان در شیوع کرونا احتمالا جشنواره منتفی می گردد یا نهایتا با جشنواره جهانی فیلم فجر که سال آینده برگزار می گردد ادغام خواهد شد.

طباطبایی نژاد که کارمند رسمی صدا و سیماست، دومین فردی است که در سه چهار سال گذشته پس از انتها ماموریت خود در وزارت ارشاد به دبیری مهم ترین جشنواره هنری کشور می رسد. البته او تاکید دارد که حکم دبیری جشنواره رسمی و سازمانی نیست.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1249

به "جشنواره فیلم فجر سال جاری چگونه برگزار می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره فیلم فجر سال جاری چگونه برگزار می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید