تهران چقدر آماده زلزله است؟

به گزارش دکتر برای تو، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه 25 درصد از مردم تهران در 4 هزار هکتار بافت فرسوده پایتخت زندگی می نمایند، گفت: زلزله در کمین مردم تهران است و باید نوسازی بافت فرسوده تسریع یابد.

تهران چقدر آماده زلزله است؟

به گزارش فارس، زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره خطر زلزله در پایتخت گفت: نمی توان از وقوع زلزله پیشگیری کرد، ولی قطعا انجام تمهیداتی جهت کاهش خسارات جانی و اقتصادی ناشی از آن امری ضروری است و همواره مورد توجه نهاده شده از جمله اینکه سوله های مدیریت بحران در نظر گرفته شده و آموزش هایی به شهروندان ارائه شده است.

وی اضافه کرد: البته ارائه آموزش ها به شهروندان تا کنون به اندازه کافی نبوده و رسانه های رسمی کشور مانند انتشار مداوم اخبار باید ارائه آموزش ها را به صورت مستمر انجام دهند و در این آموزش ها علاوه بر معرفی سوله های بحران مکان هایی که در هنگام وقوع زلزله امن تر هستند معرفی نمایند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه کشور ما در منطقه زلزله خیز دنیا واقع شده است، گفت: پس از وقوع زلزله بم موضوع ایمنی بیشتر ساختمان ها مورد توجه نهاده شد، ولی با این وجود تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

نژادبهرام با بیان اینکه در پایتخت 4 هزار هکتار بافت فرسوده داریم، گفت: حدود 40 درصد از این 4هزار هکتار نوسازی شده و 3 مشکل عدم استحکام سازه، ریزدانه بودن بافت و نفوذپذیری 3 مشکل بافت های فرسوده است که فقط مسأله عدم استحکام سازه خطر وقوع سیل، زلزله و فرونشست را مضاعف می نماید.

وی گفت: شهرداری تهران به شدت به دنبال نوسازی بافت فرسوده است و در سال 99 بودجه سازمان نوسازی حدود 300 برابر افزایش یافت و مدیریت پنجم شورا به شدت مسأله نوسازی در پایتخت را مورد توجه قرار داده است.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: دولت نیز ضروری است یاری های بیشتری جهت نوسازی بافت فرسوده ارائه کند البته در حال حاضر برای نوسازی هر واحد دولت 50 میلیون تومان وام می پردازد شهرداری نیز جهت تشویق نوسازی واحد های مسکونی به مالکان مجوز ساخت یک طبقه اضافه و حتی صدور پروانه رایگان را می دهد، ولی هنوز در زمینه نوسازی عقب هستیم و باید اقدامات بیشتری صورت گیرد.

نژادبهرام گفت: 25 درصد جمعیت تهران در 4 هزار بافت فرسوده زندگی می نمایند که خطر زلزله برای آن ها بیشتر است و باید هر چه سریع تر جهت نوسازی این بافت اقدام گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1408

به "تهران چقدر آماده زلزله است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران چقدر آماده زلزله است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید