ترامپ از اطمینان تزلزل ناپذیر کیم جونگ اون تشکر کرد

در پی انتشار خبر ملاقات رهبران دو کره، رییس جمهوری آمریکا از رهبر کره شمالی به خاطر ابراز اعتماد به او قدردانی نموده است.

ترامپ از اطمینان تزلزل ناپذیر کیم جونگ اون تشکر کرد

به گزارش خبرنگاران، روز پنج شنبه دفتر رئیس جمهوری کره جنوبی گفت که مون جائه-این، رئیس جمهوری این کشور در روزهای 18 تا 20 سپتامبر برای ملاقات با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، به پیونگ یانگ سفر خواهد نمود. پیش تر، هیأت اعزامی کره جنوبی به سرپرستی دبیر شورای امنیت ملی این کشور با کیم جونگ اون در پیونگ یانگ دیدار نموده بود.

ساعاتی پس از انتشار این خبر، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتر خود نوشت: کیم جونگ اون اطمینان تزلزل ناپذیر خود نسبت به ترامپ را ابراز می نماید. سپاسگزارم کیم. ما با هم این کار را به انجام می رسانیم.

قاعدتا اشاره ترامپ به توافق هایی است که در ملاقات دو طرف در ماه ژوئن به دست آمد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، رهبر این کشور در ملاقات با هیأت کره جنوبی به مذاکرات خود با رئیس جمهوری آمریکا در ماه ژوئن امسال اشاره و از رئیس جمهوری کره جنوبی برای کوشش فراوان و صمیمانه در امکان پذیر کردن اجلاس سران آمریکا و کره شمالی که اولین نشست از نوع خود در تاریخ بود، قدردانی کرد. ظاهرا وی در این ملاقات، پیامی را هم از طریق کره جنوبی برای ترامپ ارسال داشته که واکنش گرم رئیس جمهوری آمریکا را در پی داشته است. به گفته منابع خبری کره جنوبی، کیم جونگ اون گفته که در اعتمادش نسبت به رئیس جمهوری آمریکا خللی وارد نشده است.

نشست سنگاپور با صدور بیانیه ای حاوی تاکید بر غیراتمی شدن شبه جزیره کره، تمایل به بهبود روابط دوجانبه و یاری ایالات متحده به پیشرفت اقتصادی کره شمالی خاتمه یافت اما این بیانیه به جزئیاتی در مورد نحوه دستیابی به این اهداف نمی پرداخت. با وجود ابراز خوشبینی در مورد دستیابی سریع به این اهداف، از آن موقع گهگاه مقامات دو کشور یکدیگر را به کوتاهی در پیگیری این بیانیه یا طرف ثالث را به سنگ اندازی در این مسیر متهم نموده اند و در عین حال، کیم جونگ اون و دونالد ترامپ بارها به طور تعیین از روابط نزدیک و اعتماد متقابل شخصی بین خود سخن گفته و حتی نسبت به دیدار مجدد دو طرف ابراز امیدواری نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ از اطمینان تزلزل ناپذیر کیم جونگ اون تشکر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از اطمینان تزلزل ناپذیر کیم جونگ اون تشکر کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید