بمباران پایگاه ملک خالد عربستان سعودی توسط پهپادهای یمنی

به گزارش دکتر برای تو، سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن گفت که پایگاه هوایی ملک خالد عربستان سعودی هدف حملات پهپادهای یمنی قرار گرفته است.

بمباران پایگاه ملک خالد عربستان سعودی توسط پهپادهای یمنی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن از بمباران پایگاه هوایی ملک خالد عربستان سعودی اطلاع داد.

شبکه خبری المسیره به نقل از سریع گزارش داد که این پایگاه واقع در خمیس مشیط در جنوب عربستان سعودی، هدف قرار گرفته است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تأکید کرد، این حملات بامداد امروز با پهپادهای قاصف K2 اجرا شده است.

وی توضیح داد که این حمله در چارچوب پاسخ به افزایش حملات ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی و محاصره کامل یمن است.

نیروهای یمنی بارها عمق خاک عربستان سعودی را با پهپادها و موشکهای خود بمباران نموده اند. یکی از مهمترین پهپادهایی که در این عملیاتها مورد استفاده قرار می گیرد، قاصف است.

ارتش و کمیته های مردمی یمن در اوایل سال 2019، از پهپاد قاصف k2 با انجام یک ماموریت تهاجمی ویژه علیه نشست شماری از مقامات برجسته مزدوران سعودی - اماراتی - آمریکایی در پایگاه هوایی العند در استان لحج رونمایی کردند.

از مهمترین قابلیت های این پهپاد این است که می تواند با حمل مقادیر زیادی مواد منفجره، در ارتفاع ده متری بالای هدف منفجر گردد و ترکش های زیادی را پخش کند. منابع نظامی یمن می گویند که قطر دایره انتشار ترکش ها، 80 متر طول و 30 متر عرض دارد.

یحیی سریع در زمان رونمایی این پهپاد گفته بود: ارتش و کمیته های مردمی یمن به انبار بزرگی از پهپادهای قاصف K2 مجهز است و موشک های بالستیک مدرنی در اختیار دارد که در صورت تداوم تجاوز به یمن، از آن رونمایی خواهد نمود. رادارها نمی توانند این پهپاد را رهگیری نمایند و ما این توانایی را داریم که هر روز یک پهپاد فراوری کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1546

به "بمباران پایگاه ملک خالد عربستان سعودی توسط پهپادهای یمنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمباران پایگاه ملک خالد عربستان سعودی توسط پهپادهای یمنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید