انتخاب یک کارکشته ضدچین به عنوان مقام ارشد تجاری دولت بایدن

به گزارش دکتر برای تو، جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، کاترین تای را برای رهبری دفتر نماینده تجاری ایالات متحده (USTR) انتخاب نموده است، فردی که سابقه موفقی در ایجاد ائتلاف های بین المللی علیه چین دارد.

انتخاب یک کارکشته ضدچین به عنوان مقام ارشد تجاری دولت بایدن

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کاترین تای که در دوران اوباما نماینده آمریکا در خصوص مسائل تجاری چین بود، در یک مناقشه تجاری علیه چین در خصوص محدودیت های صادرات عناصر خاک کمیاب که بازار تحت سلطه چین توانست با ایجاد ائتلافی از همسایگان و شرکای چین، به موفقیت دست یابد.

کارشناسان، کاترین تای را که اکنون توسط رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن برای راهنمایی دفتر نماینده تجارت ایالات متحده (USTR) انتخاب شده به عنوان اولین متخصص تجارت چین می دانند که به درستی برای این صندلی برگزیده شده است.

کارشناسان تجارت جهانی می گویند تجربه کاترین تای با موفقیت در دادخواهی اختلافات تجاری با چین بی نظیر است. او از نزدیک چالش سیستم تجارت جهانی ناشی از چین و همچنین نقاط قوت و ضعف WTO را به عنوان ابزاری برای پیشبرد منافع ایالات متحده درک می نماید.

کارشناسان معتقدند کاترین تای با توان و دانش بالای حقوقی و تجاری و یک دهه کار در زمینه مسائل تجاری چین، بهترین گزینه برای رهبری بخش تجارت خارجی دولت آمریکا است. تجربه تای نشان می دهد که او می تواند یک ائتلاف تجاری بین المللی علیه چین ایجاد کند.

به گفته تحلیلگران، انتصاب تای ممکن است نشانه ای از ادامه رویکرد سخت ایالات متحده علیه چین باشد.

تای، یک آسیایی-آمریکایی و اولین زن رنگین پوست است که نقش اصلی تجارت ایالات متحده را بر عهده دارد. وی دو سال زندگی و کار خود را به عنوان معلم در گوانجو گذراند. والدین تای، تایوانی بودند که به آمریکا مهاجرت کردند. او هفت سال را در دفتر نمایندگی های تجاری آمریکا گذراند که سه سال آخر به عنوان مشاور عمومی در زمینه مسائل چین بود. در شش سال گذشته وی به عنوان مشاور، سپس مشاور ارشد، در کمیته مجلس نمایندگان آمریکا به سر برد.

به نظر می رسد تای برای دریافت تأییدیه سنا به رهبری جمهوری خواستار با چالش های جدی روبرو نشود، زیرا مقامات سابق ترامپ هم درباره انتصاب وی با عبارات درخشانی صحبت نموده اند.

تجربه کاترین تای در پرونده های تجاری مربوط به چین در WTO و شهرت او به عنوان یک متفکر استراتژیک، او را به عنوان گزینه خوبی برای USTR تبدیل نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1383

به "انتخاب یک کارکشته ضدچین به عنوان مقام ارشد تجاری دولت بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب یک کارکشته ضدچین به عنوان مقام ارشد تجاری دولت بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید