افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن برای کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت

به گزارش دکتر برای تو، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت از امضای تفاهم نامه سه جانبه میان بانک مسکن، صندوق بازنشستگی نفت و شرکت ملی نفت ایران خبرداد و گفت: بر پایه این تفاهم نامه، به زودی فرآیند اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف 350 میلیون تومان (هر نفر) به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت شروع می گردد.

افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن برای کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

فرزین مینو در گفت وگو با خبرنگار شانا با اعلام این خبر، اضافه کرد: بر مبنای تفاهم نامه امضا شده، بانک مسکن به عنوان بانک عامل اعطای تسهیلات، صندوق بازنشستگی نفت به عنوان متولی طرح و شرکت ملی نفت ایران به عنوان تضمین نماینده بازپرداخت تسهیلات ایفای نقش می نمایند و طی توافق کنونی که در بازه زمانی یک سال به اجرا درمی آید (دوره های بعد نیز تمدید می گردد)، تسهیلات خرید مسکن تا سقف 350 میلیون تومان به پنج هزار نفر از کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت اعطا خواهد شد.

وی در شرح بیشتر، با اشاره به فرایند پیشین اعطای تسهیلات 50 میلیون تومانی خرید مسکن به کارکنان و بازنشستگان نفت که ازسوی صندوق بازنشستگی نفت ارائه می شد، ادامه داد: در اساسنامه مصوب صندوق این الزام آمده است که صندوق تنها باید به وسیله بانک های عامل نسبت به اعطای تسهیلات اقدام کند و نمی تواند مانند گذشته به طور مستقیم از محل منابع خود تسهیلات ارائه دهد. افزون بر این، با توجه به افزایش قابل توجه قیمت مسکن، 50 میلیون تومان دیگر برای خرید واحد مسکونی راهگشا نیست. بنابراین با توجه به محدودیت های اساسنامه صندوق و همی نطور ضرورت افزایش تسهیلات خرید مسکن، با تاکید وزیر نفت و همراهی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، تمهیدات یادشده در دستور کار معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت قرار گرفته است.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت گفت: در طرح پیش رو، صندوق بازنشستگی نفت از محل منابع خود 500 میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده گذاری می نماید و بانک مسکن تا سقف 3.5 برابر این رقم یعنی 1750 میلیارد تومان را به پرداخت تسهیلات اختصاص خواهد داد که به این ترتیب، پرداخت تسهیلات به پنج هزار نفر از کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت (در طول دوره قرارداد) امکانپذیر می گردد.

مینو یادآور شد: البته سقف این تسهیلات برای هر یک از کارکنان و بازنشستگان 350 میلیون تومان است (در صورتی که زوجین نفتی باشند، مجموع 500 میلیون تومان تسهیلات به دونفر تعلق خواهد گرفت) که نحوه ارائه درخواست متقاضیان و شرایط مدنظر برای اختصاص سقف تسهیلات، به زودی معین و اطلاع رسانی می گردد.

به گفته وی، سود این تسهیلات 14 درصد و بازپرداخت آن 12 ساله به صورت پلکانی (افزایش سالانه 5 درصدی مبلغ بازپرداخت) خواهد بود، واحد مسکونی خریداری شده تا انتها مدت زمان بازپرداخت در رهن بانک قرار گرفته است و شرکت ملی نفت ایران هم بازپرداخت تسهیلات را نزد بانک ضمانت می نماید.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت ابراز امیدواری کرد این اقدام زمینه را برای تسهیل خرید مسکن ازسوی کارکنان و بازنشستگان نفت فراهم کند و سبب گردد به ویژه آن دسته از کارکنان یا بازنشستگانی که تا به امروز صاحب خانه نشده اند، از این فرصت برای خانه دار شدن منتفع شوند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1603

به "افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن برای کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن برای کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید