افتتاح طرح توسعه ترمینال فرودگاه نوشهر با حضور وزیر ارتباطات

به گزارش دکتر برای تو، محمد جواد جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی، بازدید و افتتاح چند طرح عمرانی، پنجشنبه 7 شهریور ماه به مازندران سفر کرد.

افتتاح طرح توسعه ترمینال فرودگاه نوشهر با حضور وزیر ارتباطات

به گزارش دکتر برای تو، ظهر امروز 7 شهریورماه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح توسعه ترمینال فرودگاه نوشهر افتتاح شد.

طرح توسعه ترمینال مسافربری فرودگاه نوشهر، بهسازی و توسعه ترمینال مسافربری فرودگاه نوشهر با اعتبار 3 میلیارد و 800 میلیون تومان با حضور وزیر ارتباطات به بهره برداری رسید.

محمد جواد آذری جهری در جلسه اقتصاد مقاومتی مازندران که در سالن بندر نوشهر برگزار گردید، با بیان اینکه در شرق مازندران و منطقه آمل و لاریجان احتیاج است اقداماتی برای برطرف مسائل ارتباطی انجام گردد، اظهار کرد: مشکل موبایل و مخابراتی در برخی روستاهای سیل زده همچنان وجود دارد.

وی خواستار تسریع در برطرف مسائل ارتباطی روستاها و مناطق سیل زده مازندران شد و توضیح داد: مسائل ارتباطی و مخابراتی روستاهای سیل زده تا 23 روز دیگر باید برطرف گردد.

وزیر ارتباطات با اشاره به وضعیت جاده چالوس و اینکه حدود یک کیلومتر از مناطق پر پیچ و خم این جاده آنتن ندارد، گفت: راستا ارتباطی این جاده احتیاجمند توجه ویژه است.

آذری جهرمی با تاکید بر ضرورت توسعه زیرساخت های گردشگری شمال اظهار داشت: مازندران قطب گردشگری است و توسعه زیر ساخت های گردشگری در این استان و مخصوصا شمال ضرورت دارد.

وی در ادامه اضافه نمود: یکی از راه های جذب گردشگر فراهم کردن زیر ساخت های حمل و نقل و مسائل مربوط به جا به جایی مسافر است که می تواند به بحث اشتغال و افزایش درآمد مردم یاری کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: در شرایطی که جاده های استان مازندران در تعطیلات و پیک زمانی با ترافیک سنگیی رو به رو است، استفاده از حمل و نقل هوایی یکی از راه های جذب گردشگران شهرهای جنوبی کشور به شمار می رود.

جهرمی در مورد توسعه فرودگاه نوشهر بیان کرد: سالن مسافربری فرودگاه نوشهر که امروز انجام شد این فرودگاه را تبدیل به یکی از فرودگاه های کلاس خوب کشور نموده و باید در ستاد اقتصاد مقاومتی تصمیمی گرفته گردد که 6 پرواز هفتگی این فرودگاه افزایش یابد.

وی اظهار داشت: جاده چالوس احتیاجمند افزایش خط های اینترنت در برخی از نقاط است که باید با توجه به حجم بالای سفر از این راستا در دستور کار قرار می گیرد.

توسعه زیرساخت های گردشگری در اولویت دولت بوده است

سعدالله وطن خواه مدیرکل فردوگاههای استان مازندران درباره این پروژه با بیان اینکه توسعه زیر ساخت های گردشگری در اولویت دولت بوده است، اظهار کرد: در این راستا دو برنامه توسعه ای برای فرودگاه نوشهر در نظر گرفته شد که توسعه ترمینال ساختمان فرودگاه نوشهر به مساحت 1500 مترمربع و همچنین توسعه ساختمان اداری فرودگاه به مساحت 150 مترمربع از جمله این دو برنامه بود که اجرایی شد.

وی با اشاره به افتتاح فاز دوم ساختمان ایمنی زمینی، استخر آب و ساختمان های جنبی فرودگاه گفت: سالانه 900 پرواز و 70 هزار مسافر در فرودگاه نوشهر جابجا می شوند که امید است با توسعه فرودگاه نوشهر این میزان افزایش یابد .

مدیر کل فرودگاه های مازندران ادامه داد: در مجموع در فرودگاه های این استان سالانه 6100 پرواز نشست و برخاست می نمایند و 570 هزار مسافر جابجا می شوند.

توسعه فرودگاه های شهرهای شمالی از اولویت ها است

سعید اکبری عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه های کشور و راهبر عملیات هوانوردی در حاشیه افتتاح توسعه و بهسازی سالن ترمینال مسافربری فرودگاه نوشهر با بیان اینکه توسعه فرودگاه های شهرهای شمالی به دلیل توریستی بودن از اولویت ها است، اظهار کرد: با توجه به بحث گردشگری و توجه ویژه به زیرساخت های توسعه گردشگری توسعه فرودگاههای شمال در اولویت شرکت فرودگاههای کشور واقع شده است.

وی اضافه نمود: تمام توان شرکت فرودگاه های کشور بر این است تا بتوان فرودگاه های نوشهر و رامسر را به سطح ایده آل رساند تا ضمن افزایش تعداد پروازها هواپیماهای سنگین نیز بتوانند در این دو فرودگاه به زمین بنشینند.

عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه های کشور و راهبر عملیات هوانوردی تاکید نمود: بنابر آنچه سهم شرکت هواپیمایی کشور در رابطه با توسعه فیزیکی و شرایط ایده آل در فرودگاهها است، انجام می دهد تا شرکت ها بتوانند با برنامه ریزی مطلوب و استفاده از هواپیماهای مناسب در خدمت مردم باشند.

لازم به ذکر است؛ با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 177 میلیارد تومان پروژه ارتباطی در مازندران افتتاح شد که با افتتاح این پروژه 243 روستای این استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شد.

از جمله پروژه هایی که امروز افتتاح شد، اتصال 243 روستا به شبکه ملی اطلاعات، برقراری رومینگ همراه اول و ایرانسل در کلیه روستاهای دارای پوشش این استان، بهره برداری از 146 سایت تلفن همراه، نصب و راه اندازی سیستم های نوری و ظرفیت وی دی ام ، ظرفیت سازی فیبرنوری اف تی تی اچ راه اندازی سوئیچ مرکزی نوری و سیستم های سوئیچ دسترسی نوری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 307

به "افتتاح طرح توسعه ترمینال فرودگاه نوشهر با حضور وزیر ارتباطات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح طرح توسعه ترمینال فرودگاه نوشهر با حضور وزیر ارتباطات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید