استقبال اتحادیه اروپا از لغو تحریم های دادگاه کیفری بین المللی

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای از لغو تحریم های وضع شده در دوران ترامپ علیه مقام های دادگاه کیفری بین المللی استقبال نموده و این اقدام واشنگتن را قدمی مهم در راستای بازگشت به سمت مقررات مبتنی بر حقوق بین الملل توصیف کرد.

استقبال اتحادیه اروپا از لغو تحریم های دادگاه کیفری بین المللی

با ما سفر کنید و با تورهای ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بر اساس این گزارش، بورل در بیانیه خود اظهار داشت: این قدم مهم نشانگر تعهد ایالات متحده به نظام مبتنی بر مقررات بین المللی است.

وی همچنین بر نقش مهم دادگاه کیفری بین المللی در احقاق حقوق قربانیان بعضی از فجایع عظیم دنیا تاکید نموده و با اشاره به اصل بی طرفی و استقلال قضائی این نهاد بین المللی، این ویژگی ها را به عنوان مبنای تأثیرگذاری و عملکرد دقیق این نهاد بر شمرد.

گفتنی است دولت آمریکا روز آدینه با صدور بیانیه ای از برداشته شدن تحریم های مالی و همچنین محدودیت های مربوط به صدور ویزا این کشور برای مقام های دادگاه کیفیری بین المللی به ویژه فاتو بنسودا دادستان این دادگاه و فاکیسو موکوچوکو دستیار ارشد وی اطلاع داد.

این دو مقام ارشد دادگاه کیفیری بین المللی پیشتر در ماه سپتامبر سال گذشته به دلیل تأیید جنایات اتفاق افتاده نظامیان آمریکا در افغانستان، هدف تحریم های دولت ترامپ قرار گرفتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1574

به "استقبال اتحادیه اروپا از لغو تحریم های دادگاه کیفری بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال اتحادیه اروپا از لغو تحریم های دادگاه کیفری بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید