اروپا بحث درباره بهبود روابط با آمریکا پس از ترامپ را شروع کرد

به گزارش دکتر برای تو، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، نمایندگان 27 عضو اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در نشستی به آنالیز راه های تقویت روابط با آمریکا پس از انتها ریاست جمهوری دونالد ترامپ پرداختند.

اروپا بحث درباره بهبود روابط با آمریکا پس از ترامپ را شروع کرد

با ما سفر کنید و با تور اروپا پاییز 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

رویترز در این خصوص خاطرنشان کرد که به سندی دست یافته است که موضوعات مورد بحث نمایندگان اتحادیه اروپا در نشست امروز را نشان می دهد؛ بر این اساس، 5 مساله اصلی پیرامون مذاکرات آینده با دولت احتمالی جو بایدن وجود دارد.

در بخشی از این سند آمده است: روی کار آمدن دولت و کنگره جدید در آمریکا فرصتی برای اتحادیه اروپاست تا همکاری های راهبردی خود با ایالات متحده را بر اساس منافع مشترک تجدید و تقویت کند.

رویترز در ادامه به نقل از سند مذکور می افزاید: اتحادیه اروپا باید پیرامون اولویت های خود در راستای همکاری با رهبری جدید در آمریکا به توافق برسد.

بر اساس این سند، روابط میان بروکسل و واشنگتن با موضوع حوزه های سلامت به ویژه مقابله با کوید 19، مبارزه با گرمایش زمین، پیشبرد صلح، ثبات و امنیت بین الملل و نیز تقویت ارزشهای مشترک ازجمله چندجانبه گرایی بنا خواهد شد.

اروپا قرار است در 10 و 11 دسامبر (20 و 21 آذر ماه) در اجلاس سران این اتحایه به بحث و برسی روابط با آمریکا در حوزه های فوق بپردازد.

لازم به ذکر است، روابط اروپا و ایالات متحده در دوره ریاست جمهوری ترامپ به دلیل شعار اول آمریکای وی به سردی گرایید و اینک اروپاییان با روی کارامدن احتمالی بایدن امید به تغییر این سیاست دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 1369

به "اروپا بحث درباره بهبود روابط با آمریکا پس از ترامپ را شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا بحث درباره بهبود روابط با آمریکا پس از ترامپ را شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید