ابراز نارضایتی عبدالمهدی از بیانیه اخیر گردان های جدا شده از حشد شعبی

به گزارش دکتر برای تو، سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق گفت که عادل عبدالمهدی فرمانده کل نیروهای مسلح این کشو درباره بیانیه اخیر گردان های جدا شده از حشد شعبی ابراز نارضایتی کرد.

ابراز نارضایتی عبدالمهدی از بیانیه اخیر گردان های جدا شده از حشد شعبی

به گزارش گروه بین الملل دکتر برای تو به نقل از السومریه نیوز، عادل عبدالمهدی نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق به تازگی چهار گردان متعلق به آستان های مقدس در عراق را از زیر مجموعه سازمان حشد شعبی خارج نموده و آنها را مستقیما از نظر اداری و عملیاتی به فرماندهی کل نیروهای مسلح مرتبط کرد.

چهار گردان آستان مقدس عراق وابسته به حشد شعبی روز پنجشنبه در مورد جدایی شان از تشکیلات الحشد به دستور عبدالمهدی، بیانیه ای را صادر کردند که این بیانیه با نارضایتی نخست وزیر دولت پیشبرد امور روبرو شد.

در همین ارتباط، عبدالکریم خلف سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق آدینه شب در سخنانی اعلام نمود که عادل عبدالمهدی فرمانده کل نیروهای مسلح بیانیه صادره درباره جدایی چهار تیپ و گردان سازمان حشد شعبی را نپذیرفت.

سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق تاکید نمود که مسئله پیوستن گروه های مجاهد حشد شعبی به فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق فقط از لحاظ اداری و عملیاتی است و بسیاری از مسایلی را که در بیانیه اخیر چهار گردان مطرح شده است، شامل نمی گردد.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق بر اهمیت حفاظت از وحدت الحشد و عمل کردن همه گردان ها به آیین نامه های انضباطی و نظامی و دستورات فرماندهان عالی رتبه همانند بقیه نیروهای مسلح تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: dr4u.ir شناسه مطلب: 979

به "ابراز نارضایتی عبدالمهدی از بیانیه اخیر گردان های جدا شده از حشد شعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نارضایتی عبدالمهدی از بیانیه اخیر گردان های جدا شده از حشد شعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید